DSACategoryId/20000000000005/20000000001064/20000000010132

Yayla Dermason Fasulye 2 Kg

Marka: Yayla
39,45 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Yayla Dermason Fasulye 2 Kg

En çok tercih edilen kuru fasulye türlerinden biri olan dermason fasulye önemli bir bitkisel protein kaynağıdır. Yüksek miktarda diyet lifi içeren yayla dermason fasulye prebiyotik özelliğe sahiptir. B grubu vitaminleri ile magnezyum, fosfor, potasyum ve demir mineralleri açısından zengin bir besindir.

Güney Amerika'da ilk çağlardan beri tüketilen dermason fasulye Anadolu’ya 16. Yüzyılda gelmiştir. Türkiye’de ağırlıklı olarak Konya, Erzincan, Niğde, Tokat, Malatya ve Kayseri bölgelerinde yetiştirilir.

Yayla Dermason Fasulye tarlada olgunlaştıktan sonra toplanarak kurultulur ve sarartılır. Eleme ile yabancı maddeler uzaklaştırılır, ardından fasulyeler büyüklüğüne göre ayrılır ve tüketiciye sunulur. Soğuk suda 10-12 saat bekletilip süzüldükten sonra 30-40 dakika haşlanarak tüketime hazır hale gelir.

 

Net Miktar (g/ml)
2000

Menşei
TÜRKİYE

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
YAYLA AGRO GIDA SAN.VE NAK.A.Ş

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

( ) Sepetinize Eklendi