Pakmaya 4'Lü 168 G

Pakmaya 4'Lü 168 G

Marka: Pakmaya
3,80 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Önerileriniz

Pakmaya Yaş Maya, ev tipi kullanım için hazırlanarak sizlerin beğenisine sunulmuştur. Maya kullanılarak hazırlanan poğaça, pide, börek, açma gibi ürünlerde rahatlıkla kullanılabilir. 168 gr'lık paketinde 4'lü olarak satılmaktadır.


Yaş Maya'nın Kullanım Şekli

Kullanılan diğer malzemelerin (un, tuz, yağ, su) miktarlarına göre değişiklik gösterir. Tavsiye edilen kullanım şekli ve miktarı: Pakmaya yaş hamur mayasını kullanmadan önce ılık su içerisinde çözünüz. 1 paket 42 g pakmaya yaş hamur mayasını, hazırlayacağınız hamur işlerine göre 1-2 kg un için kullanabilirsiniz.


Saklama Koşulları

Doğal maya canlı bir hücre olduğundan dolayı aktivitesinin yüksek olması için 0ºC ila 4 ºC arasında muhafaza edilmelidir. Raf ömrü, uygun şekilde saklandığı takdirde 45 gündür.


Pakmaya, tüm üretim faaliyetlerinde çevre ve insan sağlığını korumayı birinci önceliği olarak görür. Bu doğrultuda tüm çalışmalar, örnek bir çevre bilinci ve yürürlükteki yasalar, tüzükler, mevzuat ve prensipler doğrultusunda gerçekleştirilir. Çevreye zarar vermeyecek ve kaynak kullanımında tasarruf sağlayacak uygun teknoloji ve yöntemler uygulanır. Pakmaya ürünlerini güvenle tüketebilirsiniz.


Mayalar, doğada her yerde bulunabilen ve tek hücreden oluşan mikroorganizmalardır. Mayaların birçok türü vardır. En çok bilinen maya türü Saccharomyces cerevisiae'dır. Mayalar tomurcuklanarak çoğalmaktadır ve gelişmeleri için karbon kaynağı olarak şekere ihtiyaçları vardır. Maya üretiminde temel ham madde olarak melas denilen şeker fabrikalarının yan ürünü kullanılır. Melas, mayanın gereksinimlerinin büyük bir kısmını karşılayacak özelliklere sahiptir.


Detay

Bu ürünün sayfada belirtilen açıklamaları, fiyatı ve diğer özelliklerinin hatalı olduğuna inanıyorsanız aşağıdaki bilgileri doldurarak bize iletebilirsiniz.

Dilerseniz yorumunuzu detaylı olarak belirtebilirsiniz.
×

Önerilerinizi gönderebilmek için lütfen giriş yapınız.

( ) Sepetinize Eklendi