DSACategoryId/20000000000003/20000000000107/20000000001028/20000000010013
Maret Fermente Boncuk Kangal Sucuk Acılı 250 G

Maret Fermente Boncuk Kangal Sucuk Acılı 250 G

Marka: Maret
26,90 TL
22,15 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Önerileriniz

Maret Fermente Boncuk Kangal Sucuk Acılı 250 G

Maret Vakumlu Acılı Sucuk Türk damak tadına özel olarak yüzde 100 dana etinden ürettilmiştir. Hayvan etleri ve yağları kıyılır, lezzet vericiler olan baharat, sarımsak gibi ürünler ile karıştırılır. Daha sonra doğal veya yapay kılıflara doldurulur ve belirli koşullarda fermentasyon ve kurutma işlemleri uygulanır. Fermente sucuk nem oranı yüzde 40 ve altına düşürülmüş, kesit yüzeyi mozaik görünümünde olan ısıl işlem uygulanmamış et ürünüdür.


Isıl İşlem Görmüş Sucuk üretiminde diğer sucuklardan farklı olarak ürünün olgunlaşmasını sağlamak amacıyla özel fırınlarda, düşük sıcaklıktan periyodik olarak yükselen bir sıcaklık ile kısa bir süreçte ürünün olgunlaşması ve satışa hazır hale gelmesi sağlanır. Isıl işlem görmüş sucukta uygulanan ısıl işlem; üretimde çiğ kırmızı etin kullanılması durumunda merkez sıcaklık en az 68°C olmasıdır.


Hijyenik bir ortamda üretimi gerçekleştirilen sucukları; sabah kahvaltısı da dahil olmak üzere gün boyu tüm öğünlerde tüketebilirsiniz. Sucuk ile ızgara, omlet ve kuru fasulye yaparak lezzetli tatlar hazırlayarak afiyetle yiyebilirsiniz.


Eğer mangal yapacaksanız mangalda pişirdiğiniz ete duman kokusunun ve tadının sinmemesi için iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı bir tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için biberiyeyi etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atmalısınız. Mangal yaparken etten akan yağlar kor halindeki kömür parçalarının üstüne düştüğünde alevlenmeye neden olur. Bu da eti yakar. Ama ateşi söndürmeyecek miktarda suyu elinizle ateşin üzerine serperseniz, alevler dinecektir.
Detay

( ) Sepetinize Eklendi