DSACategoryId/20000000000004/20000000001051/20000000010084

Magnum Mini Badem 6'lı Paket 345 Ml

Marka: Magnum
22,50 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Besin Değerleri
  • Önerileriniz

Magnum Mini Badem 6'lı Paket 345 Ml

Magnum Mini Badem özellikle badem tutkunlarının tadını alınca vazgeçemeyecekleri bir lezzet. Dolu dolu bademle kaplı, kalın ve çıtır Magnum çikolatası ile yoğun kıvamlı, ağızda yavaş eriyen vanilyalı dondurma.

Bu paket içerisinde her zaman yanınızda olacak 6 adet mini badem bulunmaktadır.

Kakao Çekirdeğinden İlk Isırığa

Magnum kakao çekirdeklerinin, eşsiz Magnum çikolatasına dönüşmesi uzun bir yolculuk. Çekirdeklerimizin hem doğru kalitede olduğundan hem de sürdürülebilirlik esaslarına uygun üretildiğinden emin olmak için, bu yolculuğun her adımında Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği) ile ortak çalışıyoruz.

Hasat

Eğitimli çiftçilerimiz, doğru olgunluktaki kakaoları usta bir bıçak darbesiyle, ağaca zarar vermeden alıyor. Böylece bitkiler, yıllarca büyümeye ve kakao vermeye devam ediyor.

Fermentasyon

Doğru çikolata tadını yakalamak için, kakao çekirdeklerini fermentasyona bırakmaları gerektiğini biliyorlar. Kakao çekirdekleri, ne kadar uzun süre bekletilirse, tatları o kadar iyi oluyor. Tüm kakao çekirdekleri eğitimli çiftçiler tarafından 1 hafta kadar elle karıştırılarak dinlendiriyor, aynı sürede fermantasyonu sağlıyorlar. Çekirdekleri toplandığında, acı kakao tadı, yerini bildiğimiz çikolata tadı, kokusu ve renginin ilk işaretlerine bırakıyor.

Kurutma

Güneşe serilen kakao çekirdekleri tamamen hazır olana kadar özenle kurutuluyor.

Çekirdekleri seçme ve kavurma

Kakao çekirdekleri arasından, sadece bizim standartlarımıza uygun olanları seçiliyor. Özenle seçilen kakao çekirdekleri paketlenerek bize gönderiliyor. Ve kakaonun serüveninde, bir sonraki adıma geçiliyor: Çekirdeklerin Kavrulması. Hassas kakao çekirdeklerini nazikçe kavurmaya 100 derece ile başlıyoruz ve ısıyı kademeli olarak artırıyoruz. Sonunda kakao çekirdekleri kabuklarından çıkarılıyor. Artık eşsiz Magnum çikolatası çikolatasını yapma zamanı.

Magnum dondurması ile buluşma

Kakao çekirdeklerimiz artık hazır. Önce ezilip öğütülerek kakao ezmesine dönüştürülüp, sonra akışkan hale getirilir. Eşsiz Magnum çikolatası hazırlanırken, kakao yağı gibi olmazsa olmaz malzemeler de eklenerek çikolata, kusursuz tat ve kıvama ulaşana kadar karıştırılır. Sonunda kendi sıcaklığında zengin çikolata, kadifemsi vanilyalı dondurmamızı kaplar. Anında soğur ve Magnum hazzının imzası olan, o kalın ve kıtır kıtır çikolataya dönüşür.

İşletme Kayıt No
TR-59-K-000977

Net Miktar (g/ml)
345

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
Su,şeker,tereyağı(süt ürünü),kakao yağı,kavrulmuş badem parça,tam yağlı süt tozu,yağsız süt tozu,glikoz-fruktoz şurubu,peynir altı suyu tozu(süt ürünü),süt yağı,kakao kitlesi,süt proteini,kıvam arttırıcılar(keçiboynuzu gamı,guar gam,selüloz gam,karragenan),bitkisel yağ(hindistancevizi),emülgatörler(yağ saitlerinin mono ve digliseridleri,amonyum fosfatid,poligliserol polirisinoleat),aroma vericiler,renklendirici(karotenler).

Alerjen Uyarısı
Süt ve süt ürünleri,iz miktarda fındık,fıstık,ceviz ve diğer badem çeşitleri susam yağı,buğday proteini,soya lesinitinive yumurta içerebilir.

Saklama Koşulları
-18 °C muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
UNİLEVER SANAYİ VE TİCARET TÜRK A.Ş.(ALGİDA)

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

Besin Öğeleri 100 g/ml
Lif (g) 1.3
Karbonhidrat (g) 30.0
Doymuş yağ (g) 12.0
Enerji (kcal) 326.0
Sodyum (g) 0.1
Şeker (g) 29.0
Tuz (g) 0.1
Enerji (kJ) 1364.0
Yağ (g) 20.0
Protein (g) 3.9

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında

İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

( ) Sepetinize Eklendi