DSACategoryId/20000000000003/20000000000106/20000000001027

Leroy Somon Dilim Kg

Marka: Leroy
104,90 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Leroy Somon Dilim Kg

Leroy Somon Dilim, dilimlenmiş, pişirmeye hazır şekilde sunulan Norveç somonudur. Vakumlu ambalajında sunulmaktadır. +4ºC’de 25 gün, -18ºC’de 9 ay muhafaza edilebilir.


Nasıl paketlenir? 

Avcılık sezonunda yakalanan balıklar, tekne ile balık haline gelir. Yasal boya göre avlanan balıklar buzlanarak İzmit Kartepe’deki Leroy fabrikasına ulaştırılır. Nakliye esnasında balıklar frigorifik araçlar ile sevk edildiği için, SOĞUK ZİNCİR bozulmadan üretime alınır. Balık boylama, tartım, iç organ temizliği, analiz, MAP ambalajlama sürecinden sonra Migros depolarına gönderilir. Depolardan mağazalara sevk edilen ürünler reyonlarda tüketici ile buluşur.

 

Paketlenmemiş balığa göre avantajı nedir? 

Ayıklanarak ambalajlanan balıklar, temizlenmeyenlere oranla tüketicilere pakette ortalama 15% kg avantajı sağlar.

 


Izgara Somon Dilim Tarifi (2 Kişilik)

2 Adet 250 gr Somon Dilim

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

½ Fincan İnce Doğranmış Maydanoz

½ Limon

½ Portakal

2 Diş İnce Kıyılmış Sarımsak

Tuz

 

Yarım limon ve yarım portakalın suları sıkılarak karıştırılır. Bu karışıma ince kıyılmış sarımsak ve maydanozlar ile isteğe bağlı miktarda tuz ilave edilir. Somon dilimlerin her iki yüzü de karışıma iyice bulanarak yaklaşık yarım saat buzdolabında dinlenmeye bırakılır. Buzdolabından alınan somon dilimler sadece 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile yağlanan tavada her iki yüzü de pembeleşinceye kadar yaklaşık 15 dakika pişirilir. Mevsim yeşillikleri ile servis edilir.


( ) Sepetinize Eklendi