DSACategoryId/20000000000003/20000000000104/20000000001019

Kuzu Pirzola Kg

Marka: Reyondan
109,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Açıklaması
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Kuzu Pirzola Kg

Kuzunun sırt bölgesinden elde edilen en değerli etidir. Kuzu pirzolanın en ideal pişirilme şekli ızgaradır. Izgara dışında az yağlı teflon, seramik veya döküm tavada da kızartılabilir. Kuzu pirzolayı sıvı yağ, kekik, karabiber, yoğurt ve bir kaşık biber salçası karışımında beklettikten sonra pişirirseniz çok daha lezzetli olacaktır.

Çağlalı Kuzu Pirzola

1. Bol suda yıkayıp fazla suyunu süzdürdüğünüz kuzu pirzola etlerini kağıt havlu yardımıyla kurulayın ve kuşbaşı dilimleyin.

2. Sıcak suda beklettiğiniz arpacık soğanların kabuklarını soyun. Uç kısımlarını alıp bol suda yıkadığınız taze sarımsakları irice doğrayın.

3. Çağlaları ayıklayıp bol suda yıkadıktan sonra fazla suyunu süzdürün.

4. Döküm tabanlı bir tencereyi önceden ısıtın. Zeytinyağı ilave edip, kuşbaşı kuzu etlerini yüksek ateşte kavurun.

5. Suyunu çeken etlere sırasıyla arpacık soğan ve doğranmış taze sarımsakları ekleyin, kavurmaya devam edin. Tuz ve karabiber ile çeşnilendirin.

6. Çağlaları ekleyip karıştırdıktan sonra sıcak su ilave edip, kapağını hafif araladığınız tencerede, 30-35 dakika daha pişirdikten sonra sıcak olarak servis edin.


*Hazırladığınız çağlalı kuzu etini terbiyeli olarak da servis edebilir, kullandığınız taze sarımsak ve baharat oranını azaltıp arttırabilirsiniz.

( ) Sepetinize Eklendi