DSACategoryId/20000000000003/20000000000104/20000000001021/20000000011012
Kuzu Kuyruk Yağı (Küçük)

Kuzu Kuyruk Yağı (Küçük)

Marka: Reyondan
25,95 TL
22,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Kuzu Kuyruk Yağı (Küçük)

Kuzu Kuyruk Yağı, lezzetli bir sakatat çeşididir. Migros müşterilerine ulaşana kadar 220 kontrolden geçmiştir. Migros'ta et ve sakatatın kalitesi doğru ve kaliteli ham madde seçmekle başlar. Migros'ta soğuk zinciri sağlanarak depolanan, kaynağı belli et ve et ürünleri, günlük sevkiyat sonucu taze olarak Migros müşterilerine ulaşır.


Muhafaza Koşulu: 0-4 C'de muhafaza ediniz.

Menşei Ülke: Türkiye

Üretici Adı: MİGROS TİCARET. A.Ş.


Ham madde temininden, kesim ve soğutmaya, üretim, depolama ve dağıtımdan mağazada satışına kadar tüm süreçler Migros Kalite Yönetim Sistemi denetimlerinden geçmektedir. Ham maddeler Bakanlık onaylı ve Migros Kalite Sistemi denetiminden geçmiş çiftlik ve tedarikçilerden temin edilir.


Hayvanların yasal mevzuata uygun olarak rapor ve canlı kontrolleri veteriner hekimler tarafından yapılır. Kesim sonrasında dana-kuzu karkas, sakatatlar ve kesilmiş olarak tedarikçilerden temin edilen ham maddeler tesise kabul sürecinde veteriner hekimler tarafından yüzde 100 kontrol edilir.


Kesilen ham maddeler uygun koşullarda (0-4 ° C) soğutularak depolanır. Soğutulmuş ham maddeler günlük olarak hijyenik ortamda, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak parçalanır ve modern yöntemlerle paketlenir. Gıda güvenliği kapsamında yürütülen çalışmaların etkinliği, üretim süreci ve son üründe laboratuvar analizleri ile kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır.


Üretim tesislerinde tüm süreçler Gıda Güvenliği Sistemleri’ne uygun olarak yürütülmekte olup Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belgelenmiştir. Tesislerde üretilen et ve et ürünleri gıda güvenliği kurallarına uygun olup soğuk zincir sağlanarak soğutuculu araçlarla mağazalara sevk edilmektedir. Depolama ve sevkiyat sırasında ürün sıcaklığı takip edilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Migros mağazalarındaki et ve et ürünleri, usta kasaplar tarafından gıda güvenliği kurallarına göre hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.


Detay

Terbiyeli Kuzu Şiş

Malzemeler:

350 gr. kuzu but ya da kuzu sırt eti

150 gr. kuyruk yağı

2 yemek kaşığı çok sulu yoğurt

2 diş sarımsak

2 tatlı kaşığı karabiber

2 çay kaşığı kimyon

1 tatlı kaşığı kekik

1 tatlı kaşığı biber salçası

1 tatlı kaşığı toz biber

1/2 çay bardağı sıvı yağ


Yapılışı:

Kuzu etini baş parmak boğumu kadar küp küp doğrayın. Kuyruk yağını da biraz daha küçük küpler halinde doğrayın. Bir kaseye dövülmüş sarımsakları, baharatları, yoğurdu ve sıvı yağı ekleyerek iyice karıştırın. Etleri ve kuyruk yağlarını bu karışım ile iyice harmanlayın. Daha sonra üstünü bir streç film ile kapatarak buzdolabında en az 2-3 saat dinlendirmeye alın. Terbiyede yeteri kadar dinlendirdikten sonra kebap şişlere etlerinizi ve kuyruk yağlarınızı saplayın. Şişlerin pişirilmesi için öncelikli tercih edilecek pişirme aracı mangal olmalıdır. Mangal imkanınız yok ise fırını ızgara konumuna getirebilir ya da tezgah üstü elektrikli ızgara kullanabilirsiniz. 

Terbiyeli kuzu şişleri; lavaş ekmeği, soğan piyazı, biber ve domatesle birlikte servis edebilirsiniz.


( ) Sepetinize Eklendi