DSACategoryId/20000000000010/20000000000165/20000000001296/20000000010904

Kuyucaklı Yusuf Sabahattin Ali

Marka: Doğan Kitap
7,40 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Kuyucaklı Yusuf Sabahattin Ali

Kuyucaklı Yusuf Sabahattin Ali edebiyatının yetkin eserlerinden biri olarak epik anlatımı ve dönem atmosferini yansıtmadaki başarısıyla dikkat çekiyor. Öykü yazarlığı ile tanınan Ali'nin roman türündeki ilk eseri olan Kuyucaklı Yusuf, Osmanlı'nın son döneminde bir Ege kasabasında yaşanan olayları etkileyici bir anlatımla okura aktarıyor.

Kuyucak köyünde ailesi eşkıyalar tarafından öldürülen küçük Yusuf'un olay yerini soruşturmaya gelen kaymakam Selahattin Bey tarafından evlat edinilmesiyle başlayan roman, Yusuf'un büyüyüp genç bir adam olarak kasaba yaşamıyla uyuşmayan ruhunu konu alıyor. Kaymakam Bey'in huzursuz ev ortamı, Yusuf'un üvey kardeşi Muazzez ile ilişkileri, kasabadaki egemen güçlerin zorba tavırları ve yaşanacak acı olaylarla Yusuf'un hayatını geri dönülmez bir noktaya taşıyor.

İlk olarak 1937'de basımı yapılan eser, 1999 yılından itibaren Yapı Kredi Yayınları tarafından basılıyor.

Net Miktar (g/ml)
1000

Menşei
TÜRKİYE

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
DOĞAN VE EGMONT YAYINCILIK VE YAPIMCILIK TİC.A.Ş.

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

( ) Sepetinize Eklendi