DSACategoryId/20000000000010/20000000000165/20000000001296/20000000010904

Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali

Marka: Doğan Kitap
7,00 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali

20. yüzyıl Türk edebiyatının en önemli temsilcilerinden biri olan Sabahattin Ali, romanlarıyla günümüzde de en çok okunan yazarların başında geliyor. Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali külliyatı içinde kurgusu ve edebi diliyle okuyucuyu derinden etkileyen eserlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Eserin baş karakteri Raif Efendi'nin Cumhuriyet'in ilk yıllarında Balıkesir Havran'daki baba evinden Almanya Berlin'e uzanan serüveni, orada âşık olduğu Maria Puder isimli kadınla bambaşka bir noktaya sürükleniyor. Sabahattin Ali Kürk Mantolu Madonna ile okuyucuyu ilk satırlarından itibaren yakalayıp, güçlü bir şekilde yansıttığı Türkiye ve Almanya'daki dönem atmosferinin içine çekiyor. Etkileyici psikolojik betimlemeleri, melankolik ve hüzünlü diliyle eser, geçmişten günümüze en sevilen romanlar arasındaki yerini koruyor.

İlk baskısı 1943 yılında yapılan eserin 1998'den itibaren basımını Yapı Kredi Yayınları gerçekleştirmiştir.

Menşei
TÜRKİYE

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
DOĞAN VE EGMONT YAYINCILIK VE YAPIMCILIK TİC.A.Ş.

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

( ) Sepetinize Eklendi