DSACategoryId/20000000000005/20000000000126/20000000001115/20000000010363

Ege Güllaç 300 G

Marka: Ege
Bu ürün stoklarımızda yoktur ya da şu an satışta değildir.

Bu Kategoride Önerilen Ürünler

  • Ürün Açıklaması
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Ege Güllaç 300 G

Ege Güllaç, geleneksel tatlılarımızın en güzellerinden olan Ramazan ayının baş tacı güllacı pratik bir şekilde hazırlamanıza yardım eder. Mısır nişastası, süt ve şekerle yapılan güllaç tatlısı, üzerine gül suyu dökülüp, nar ya da fındık kırığı serpiştirilerek servis edilebilir.


Hafif ve lezzetli olması sayesinde akşam yemeklerinden sonra sevdiklerinize ikram etmek için güzel bir seçim olur.

Net Miktar (g/ml)
300

Menşei
TÜRKİYE

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
EGE KADAYIF VE GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

Hazırlanışı:1 paket Ege Güllaç için:2 lt süt isteğinize göre (600 g.±) şeker ile 5 dakika kaynatılır.Diyet için light süt ve şeker yerine sakarin (tatlandırıcı) kullanılabilir.Sütün ılık hale gelmesi beklenir.Güllaç yaprakları ılık sütle ıslatılıp, aralarına ceviz veya fındık konularak üst üste arzu edilen büyüklükte bir tepsiye sıralanır.Güllaç yaprakları bitiminde isteğe göre değişik lezzet elde etmek için kalan süte vanilin veya gül suyu ilave edilerek güllacın üzerine dökülür.Hazırlanan güllaç tatlısının üzeri mevsimine göre, nar kiraz, ceviz, vişne, fındık veya Antep fıstığı ile süslenir.


Güllaç tatlısı 30 dakika sonra servise hazırdır.


Güllaç tatlısının içinde bulunan sütün tat değişimini önlemek için buzdolabında saklanır ve soğuk olarak servis yapılır.


Güneş ışığından uzak, rutubetsiz ve kokusuz yerde saklayınız.

( ) Sepetinize Eklendi