Dr. Oetker Çilek Aromalı Jel 100 G

Dr. Oetker Çilek Aromalı Jel 100 G

Marka: Dr.Oetker
3,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Dr. Oetker Çilek Aromalı Jel 100 G

En güzel çilek aroması bu jelde. Hazırlaması çok pratik: 2,5 çay bardağı kaynamış su içerisinde eritilen paketin tamamına, 2,5 çay bardağı soğuk su ekleniyor ve tekrar karıştırılıyor. Kalıp veya kaselere konup, oda sıcaklığına gelinceye kadar dışarıda bekletip daha sonra buzdolabına alınıyor ve istenen sertliğe ulaşıncaya kadar 2-4 saat arası bekletilip soğuk servis ediliyor. Ayrıca paketin arkasında önerilen alternatif hazırlama tarifi ile jel küpler halinde hazırlanıp süslemelerde de kullanılabiliyor. Her pakette farklı tarif bulmak mümkün.


Serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.Detay

Jel Yapımı

2,5 çay bardağı kaynamış suyu bir çırpma kabına alın. Üzerini poşetin tamamını boşaltın ve kaşıkla eriyene kadar karıştırın. Eridikten sonra 2,5 çay bardağı soğuk su ilave edin ve 10 sn. daha karıştırın. Kalıp veya kaselere koyarak oda sıcaklığına gelinceye kadar bekletiniz. Buzdolabında istenilen sertliğe ulaştıktan sonra soğuk servis yapın. 


Servis Önerisi:

Hazırladığınız jeli su ile çalkalanmış geniş bir kalıba boşaltıp buzdolabında sertleşinceye kadar bekletin. Küçük küpler halinde kesip sütlü tatlılar, pasta ve meyvelerin süslemesinde kullanabilirsiniz.


( ) Sepetinize Eklendi