DSACategoryId/20000000000003/20000000000104/20000000001021

Dana Dil Kg

Marka: Reyondan
57,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Açıklaması
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Dana Dil Kg

Dana Dil, sağlıklı bir sakatat çeşididir. Kaynağı belli et, Migros müşterilerine ulaşana kadar 220 kontrolden geçmiştir. Migros'ta et ve sakatatın kalitesi doğru ve kaliteli ham madde seçmekle başlar. Migros'ta soğuk zinciri sağlanarak depolanan et ve et ürünleri, günlük sevkiyat sonucu taze olarak Migros müşterilerine ulaşır.


Ham madde temininden, kesim ve soğutmaya, üretim, depolama ve dağıtımdan mağazada satışına kadar tüm süreçler Migros Kalite Yönetim Sistemi denetimlerinden geçmektedir. Ham maddeler Bakanlık onaylı ve Migros Kalite Sistemi denetiminden geçmiş çiftlik ve tedarikçilerden temin edilir.

Hayvanların yasal mevzuata uygun olarak rapor ve canlı kontrolleri veteriner hekimler tarafından yapılır. Kesim sonrasında dana-kuzu karkas, sakatatlar ve kesilmiş olarak tedarikçilerden temin edilen ham maddeler tesise kabul sürecinde veteriner hekimler tarafından yüzde 100 kontrol edilir.


Muhafaza Koşulu: 0-4 C'de muhafaza ediniz.

Menşei Ülke: Türkiye

Üretici Adı: MİGROS TİCARET A.Ş.


Kesilen ham maddeler uygun koşullarda (0-4 ° C) soğutularak depolanır. Soğutulmuş ham maddeler günlük olarak hijyenik ortamda, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak parçalanır ve modern yöntemlerle paketlenir. Gıda güvenliği kapsamında yürütülen çalışmaların etkinliği, üretim süreci ve son üründe laboratuvar analizleri ile (mikrobiyolojik, kimyasal, duyusal, fiziksel) kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır.


Üretim tesislerinde tüm süreçler Gıda Güvenliği Sistemleri’ne uygun olarak yürütülmekte olup Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belgelenmiştir. Tesislerde üretilen et ve et ürünleri gıda güvenliği kurallarına uygun olup soğuk zincir sağlanarak soğutuculu araçlarla mağazalara sevk edilmektedir. Depolama ve sevkiyat sırasında ürün sıcaklığı takip edilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Migros mağazalarındaki et ve et ürünleri, usta kasaplar tarafından gıda güvenliği kurallarına göre hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.

Dana dili en lezzetli tüketme şekli; dil söğüştür:


Malzemeler:

1 adet tuzlanmış sığır dili, yaklaşık 2 kg

1 soğan, kalın doğranmış

2 havuç kalın dilimlenmiş

1 defne yaprağı

6 tane biber, çekilmemiş


Yapılışı:

Dili büyük bir kaba koyup, üstünü soğuk suyla kaplayıp 12 saat geceden suda bırakın. Dili süzüp, tartın. 500 g. başına 30 dk. pişirme süresi olacak şekilde pişirme süresini hesaplayın. Dili büyük bir tencereye koyup, üzerine örtecek kadar soğuk su ilave edin. Bir taşım kaynatın. Ateşi kısıp 5 dk. haşlayın. Suyunu süzün.

Dili tekrar tencereye koyun ve yeniden soğuk su koyup soğanı havucu, defne yaprağını ve tane karabiberleri katın. Bir taşım kaynatın. Ağır ateşte hesapladığınız süre kadar pişirin. Dili dikkatlice büyük bir kaba aktarıp soğumaya bırakın. 5 soğumuş dili bir tahtanın üstüne koyup, yukardan başlayarak derisini keskin bir bıçakla yüzün. Kemiklerini ve kıkırdaklarını ayırın. Dili ters yüzüne çevirip, kıvırıp bir yuvarlak haline getirin. Sonra o şekilde 18 cm'lik bir kek kalıbının içine yerleştirin.

Pişme suyundan kek kalıbının kenarlarına gelecek şekilde dilin üstüne dökün.

Dilin üstüne kalıbın içine sığacak şekilde dil yerinde dursun diye bir tabak koyun. 3 kg. dan az olmamak üzere bir ağırlığı tabağın üstüne koyup kalıbı geceden buzdolabına kaldırın. Dilin kenarlarından bir bıçak gezdirerek kalıptan ayrılmasını sağlayın. Sonra kalıbın altını sıcak suda birkaç saniye tutun. Kalıbın üstüne servis tabağını ters çevirip dili tabağa alın. Soğuk dili yatay ince dilimler halinde kesin.

Afiyet olsun!...

( ) Sepetinize Eklendi