DSACategoryId/20000000000003/20000000000104/20000000001021

Dana Böbrek Kg

Marka: Reyondan
24,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Dana Böbrek Kg

Dana Böbrek, lezzetli bir sakatat çeşididir. Kaynağı belli et, Migros müşterilerine ulaşana kadar 220 kontrolden geçmiştir. Migros'ta et ve sakatatın kalitesi doğru ve kaliteli ham madde seçmekle başlar. Migros'ta soğuk zinciri sağlanarak depolanan et ve et ürünleri, günlük sevkiyat sonucu taze olarak Migros müşterilerine ulaşır.


Muhafaza Koşulu: 0-4 C'de muhafaza ediniz.

Menşei Ülke: Türkiye

Üretici Adı: MİGROS TİCARET A.Ş.


Ham madde temininden, kesim ve soğutmaya, üretim, depolama ve dağıtımdan mağazada satışına kadar tüm süreçler Migros Kalite Yönetim Sistemi denetimlerinden geçmektedir. Ham maddeler Bakanlık onaylı ve Migros Kalite Sistemi denetiminden geçmiş çiftlik ve tedarikçilerden temin edilir.

Hayvanların yasal mevzuata uygun olarak rapor ve canlı kontrolleri veteriner hekimler tarafından yapılır. Kesim sonrasında dana-kuzu karkas, sakatatlar ve kesilmiş olarak tedarikçilerden temin edilen ham maddeler tesise kabul sürecinde veteriner hekimler tarafından yüzde 100 kontrol edilir.


Kesilen ham maddeler uygun koşullarda (0-4 ° C) soğutularak depolanır. Soğutulmuş ham maddeler günlük olarak hijyenik ortamda, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak parçalanır ve modern yöntemlerle paketlenir. Gıda güvenliği kapsamında yürütülen çalışmaların etkinliği, üretim süreci ve son üründe laboratuvar analizleri ile kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır.


Üretim tesislerinde tüm süreçler Gıda Güvenliği Sistemleri’ne uygun olarak yürütülmekte olup Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belgelenmiştir. Tesislerde üretilen et ve et ürünleri gıda güvenliği kurallarına uygun olup soğuk zincir sağlanarak soğutuculu araçlarla mağazalara sevk edilmektedir. Depolama ve sevkiyat sırasında ürün sıcaklığı takip edilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Migros mağazalarındaki et ve et ürünleri, usta kasaplar tarafından gıda güvenliği kurallarına göre hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.


Dana böbreği dilediğiniz büyüklükte doğrayarak sote usulü veya ızgara usulü pişirebilirsiniz. Sote usulü yapmak istiyorsanız; böbrekleri ince ve küçük olacak şekilde doğrayın. 2 çorba kaşığı kadar yağı uygun bir tava veya tencereye alın. Daha sonra küp küp doğradığınız 2 büyük kuru soğanla birlikte böbrekleri tencereye alarak soteleyin. Soğan hafif pembeleşip böbreklerin rengi dönünce önceden doğradığınız 3 yeşil biber ve 3 domatesi de ilave edin. Bütün malzemeyi suyunu çekene kadar pişirin. Böbrek soteyi, damak zevkinize göre tuz, karabiber, kimyon ve maydanoz ile lezzetlendirebilirsiniz.


Dana böbreği ızgara usulü yapmak istiyorsanız; yıkadıktan sonra suyunu iyice almalısınız. Böbrekleri iki parçaya ayırıp (büyüklüğüne göre) üstüne bıçakla birer kesik atın. Bu, böbreklerin daha iyi pişmesini sağlayacaktır. Ardından her iki tarafına da tuz serpip, ızgaranıza atabilirsiniz. Yine ızgarada pişirdiğiniz domates, biber ve soğanla birlikte, dilerseniz yanında pilav ile servis edebilirsiniz. Böbrekler pişince ılık bir tabağa almayı unutmayın. Izgara ettiğiniz böbrekleri kekik serperek de sunabilirsiniz.


İster sote ister ızgarada yapın; böbrekleri pişirmeye hazırlamadan önce sirkeli su ile yıkayabilirsiniz.

( ) Sepetinize Eklendi