DSACategoryId/20000000000004/20000000000110/20000000001040

Büyüyo Probiyotik Yoğurt Mayası 3X0,5 G

Marka: Danem
Bu ürün stoklarımızda yoktur ya da şu an satışta değildir.

Bu Kategoride Önerilen Ürünler

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Büyüyo Probiyotik Yoğurt Mayası 3X0,5 G

Büyüyo Probiyotik Yoğurt Mayası; Kuru, doğal, probiyotik özellikli yoğurt mayasıdır. Yabancı menşeili değildir; tamamen ülkemize özgü ve damak zevkimize uygun yoğurt bakterilerini içermektedir. Probiyotik özelliği çok çeşitli ve yüksek sayıdadır.


Evde doğal yoğurt yapımı içindir. Doğal probiyotik yoğurt mayasıdır. Hiçbir katkı maddesi içermez. 3 defa 2 kilogramlık yoğurt yapabilirsiniz. 


Yaptığınız yoğurdun mayası, sertliği, direkt olarak sütünüzün bileşimi (kuru maddesi) ile ilgilidir. Sütünüzün kuru maddesi yüksek olursa yoğurt yapısı daha sert olacaktır. Ayrıca doğal yapısı çok katı, puding kıvamında olmamalıdır. Büyüyo, akademisyenler tarafından üretilmektedir. Büyüyo mayasından yapılan yoğurt çok lezzetlidir. 


Evde Yoğurt Yapımı:

Ön aktifleştirme: Kuru yoğurt mayasını 25 ml ılık sütün (45 derece) üzerine ekleyerek hafifçe karıştırın, 6 saat bekleyin. Çevresini sararak ve sıcak ortama muhafaza ederek, aynı sıcaklığı korumaya çalışın. 

ÖNEMLİ: 6 saat sonunda mayanız süt kıvamında görünebilir, bu normaldir.

Yoğurt yapacağınız 2 kg sütü, 10-15 dakika kaynatarak suyunu uzaklaştırınız. Aktifleştirilmiş yoğurt mayanızı 45 derecedeki ılık sütünüze ilave ederek bir kaşıkla karıştırınız. 6 saat aynı sıcaklıkta koruyarak, etrafını sararak, sıcak ortamda tutarak bekletiniz. 

Mayalama süresi tamamlandıktan sonra buzdolabında 1 gün bekletiniz. Sonra afiyetle tüketebilirsiniz. 

Öneri: Yoğurt yapımızdan ayrı ayrı 1'er kilogramlık kapların kullanımı önerilir. (Cam veya sırlı çömlek). Yoğurt yapısı bu şekilde daha iyi korunacaktır.


BüyüYo Yoğurt çok lezzetlidir; çocukların ve erişkinlerin rahatlıkla tüketebileceği duyusal özelliklere sahiptir. 

( ) Sepetinize Eklendi