DSACategoryId/20000000000005/20000000001061/20000000010112

Barilla Mafaldine Makarna 500 G

Marka: Barilla
Bu ürün stoklarımızda yoktur ya da şu an satışta değildir.

Bu Kategoride Önerilen Ürünler

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Barilla Mafaldine Makarna 500 G

Barilla Mafaldine Makarna özel ve lezzetli bir makarnadır. Pişme süresi 9 dakikadır.


Mafaldine, Napoli menşelidir ve bir dönem “Kıvırcık Fettucelle” olarak da adlandırılmıştır. Daha sonra Napolililer tarafından Savoia Mafalda Prensesine ithaf edilmiş ve bu prensesin onuruna Mafaldine olarak isimlendirilmiştir. Bir prensesin değerli elbiselerini tamamlayan dantelinin kıvrımlarına benzer biraz masalsı adı ile bu makarna tabakta duruşu ile de oldukça zarif gözükmektedir. Tıpkı geçmiş zamanların ziyafet masalarında olduğu gibi...


* Collezione serisinin her kesimi İtalya'nın farklı bir bölgesinin geleneksel makarnasını temsil eder.

* Bronz kalıpla üretilen Collezione ürünleri yüksek sos tutuş özelliğine sahiptir.


Lezzetli Mafaldine, geleneksel olarak tatların zenginliğini ve armonisini kendine has bir şekilde ortaya koymasını bilen kıvamlı çeşniler ile hazırlanmalıdır. Barilla, zengin bir lezzete sahip basit bir yemek için Mafaldine'yi domates, fesleğen ve caciocavallo peyniri ile tatlandırmanızı tavsiye etmektedir. Önemli günlerdeki ana yemek olarak av hayvanları veya erimiş peynir kreması ile de denenecek bir yemektir.


Mafaldine, uzun şerit şeklinde, piştikten sonra da hatları belirgin kalan hoş kıvrımları olan bir çeşittir. Hatta, Mafaldine'nin sırrının gerek basit gerekse en “aristokrat” sosları ön plana çıkarabilecek kenarları ile orta kısımları arasında belirli bir kıvam farkı olmasından kaynaklandığı söylenmektedir.


( ) Sepetinize Eklendi