DSACategoryId/20000000000005/20000000000116/20000000001061/20000000010112
Barilla Linguine Yassı Spagetti 500 G

Barilla Linguine Yassı Spagetti 500 G

Marka: Barilla
4,50 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Önerileriniz

Barilla Linguine Yassı Spagetti 500 G

Barilla Linguini Yassı Spagetti, Genova'da doğmuştur ve yassı spaghetti şeklindedir. Liguria bölgesinde mükemmel makarnanın eş anlamlısıdır. Dünya'da tanınan spaghetti'ye adını Napoli vermiş ise Genova'lılar da bu makarnanın icadı ile övünebilirler. Aslen geleneksel pesto genovese ile uyum sağlaması için tasarlanmışsa da sebze ve balık içeren tüm soslar ile iyi uyum sağlar.


Fettucine'nin yakın akrabası olan Linguine, uzun, düz makarna tellerinden yapılır fakat Fettucine'ye göre daha ince ve dardır. İtalyancada “küçük diller” anlamına gelen Linguine, İtalya'nın Liguria bölgesinden gelmektedir. Bu bölgede hava, tuzlu okyanus esintileri ve lezzetli yemeklerin aromasıyla kokar.


* Yüksek kaliteli durum buğdayından

* İtalya'nın en çok tercih edilen makarnası

* Besin değerleri ve en güzel tarifler için www.barilla.com.tr


Barilla Linguini Yassı Spagetti, çeşniyi daha çok ön plana çıkartan uzun şekillerden bir tanesidir. Yassılaştırılmış kesit ve hafif dış bükey yapısı sayesinde sosu yakalamak ve bütün lezzeti yansıtmak konusunda gerçekten de mükemmeldir. 10 dakikada pişer.

 

Bir parça tereyağı ile tatlandırıldığında bile çok iştah açıcı olan linguini, Akdeniz'in gastronomi geleneğinin en önemli otlarından biri olan fesleğinin kokusu ile dolu Genova usulü Pesto ile mükemmel uyuşmaktadır. Denizden gelen tatları seviyorsanız linguininin çok yönlülüğünü sarımsak ve arpacık soğanı ile tatlandırılmış ıspanak, domates ve kum midyesi sosu ile deneyebilirsiniz. Eğer bir gurmeyseniz ama çok fazla zamanınız yoksa Barilla Arrabbiata Sosu'na biraz kuru fasulye katarak linguiniyi yaratıcılık dolu kendine özgü bir yemek haline getirebilirsiniz. Geleneksel tatları sevenler, sebzenin her zaman kullanılan jambonun yerini aldığı Kabaklı Carbonara'da lezzetli ve orijinal bir ana yemek bulacaklardır.Detay

( ) Sepetinize Eklendi