DSACategoryId/20000000000005/20000000000119/20000000001077/20000000010185
Arifoğlu Öğütülmüş Beyaz Biber 55 G

Arifoğlu Öğütülmüş Beyaz Biber 55 G

Marka: Arifoğlu
16,95 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Yemek Tarifi
  • Önerileriniz

Arifoğlu Öğütülmüş Beyaz Biber 55 G

Beyaz biber, karabiber bitkisinin iyice olgunlaşmış meyveleridir. Bu taneler bir süre deniz suyunda veya kireçli suda bekletilir. Sonra kabukları soyulup içi kurutulur. Beyaz biber, karabiberden daha keskin kokuludur. Fakat tadı karabibere göre daha hafiftir. Arifoğlu Öğütülmüş Beyaz Biber 55 gr. cam ambalajda satışa sunulmuştur. Arifoğlu Beyaz Biber, yemeklere ve hamur işlerine lezzet katar.


Arifoğlu Baharat üretim fabrikasında ürünler; eleme, ayıklama, sterilizasyon ve paketleme işlemlerinden sonra satışa sunulur. Üretim; Toplam Kalite Yönetimi Standartları çerçevesinde, ISO, HACCP uygulamaları doğrultusunda gerçekleşmektedir.


Arifoğlu ürünlerinde (baharat ve bitkiler) raf ömrü iki yıldır. Ürünler açıldıktan sonra serin ve kuru yerde muhafaza edilmeli, kapalı kutusunda saklanan ürünler, güneş ışığı ve nemden uzak tutulmalıdır.
Detay

Havuçlu Fırın Makarna


Yapılışı:

Fırın makarna tuzlu ve yağlı suda haşlanıp süzülür ve soğutulur. Ayrı bir tencerede tereyağında un kavrulur ve kıvamı akıcı bir hal alacak şekilde sütle ayarlanır. Tuz ve beyaz biberle tatlandırılır. Hazırlanan bu beşamel sosun yarısı ayrı bir yere alınır. Daha sonra haşlanan fırın makarna, yarım bağ ince kıyım maydanoz ve beşamel sosun yarısı harmanlanır ve fırın tepsisine alınır. Düzgün bir şekilde tepsiye yayılarak üzerine ayrılan sos dağıtılır. Daha önceden rendelediğimiz kaşar, üzerine serpilir ve 180 derece fırında 20 dk kızartılır. Sonra kesilerek servis edilir. Afiyet olsun.

( ) Sepetinize Eklendi