DSACategoryId/20000000000003/20000000000107/20000000001028/20000000010013
Apikoğlu Fermente Parmak Sucuk Kg

Apikoğlu Fermente Parmak Sucuk Kg

Marka: Apikoğlu
97,90 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Açıklama
  • Önerileriniz

Apikoğlu Fermente Parmak Sucuk Kg

Apikoğlu Fermente Parmak Sucuk, yüzde 100 dana etinden üretilmiştir. Sucuklar sadece Apikoğlu’nun bildiği özel baharat karışımları ve kıymadan hazırlanmaktadır. Parmak sucuk ızgara yapımına uygundur.


Doğal kaplaması içinde açık havada 6-8 gün süre ile kurumaya bırakılarak rüzgarla olgunlaştırılır. Hava kurusu diye tabir edilen bu geleneksel yöntemle olgunlaştırılan sucuklar geleneksel Türk damak tadına sahip olur. Lezzetinin korunması için de kendi özel kağıdında saklanır ve hava almaya devam eder. Böylece sucuğun doğal olgunlaşması gerçekleştirilip sofralarınıza ulaşır.


Sucuğu sabah kahvaltısı da dahil olmak üzere gün boyu tüm öğünlerde tüketebilirsiniz. Sucuk ile ızgara, omlet ve kuru fasulye yaparak lezzetli tatlar hazırlayarak afiyetle yiyebilirsiniz.


Eğer mangal yapacaksanız mangalda pişirdiğiniz ete duman kokusunun ve tadının sinmemesi için iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı bir tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için biberiyeyi etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atmalısınız. Mangal yaparken etten akan yağlar kor halindeki kömür parçalarının üstüne düştüğünde alevlenmeye neden olur. Bu da eti yakar. Ama ateşi söndürmeyecek miktarda suyu elinizle ateşin üzerine serperseniz, alevler dinecektir.Unutmayın; gıda ürünlerinin doğrudan güneş ışığı altında kalması, özelliklerinin kaybolmasına ve bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden tüm ürünler az ışıklı ve temiz bir ortamda muhafaza edilmelidir. Ambalajı açılmamış ürünler raf ömürleri süresince tazeliğini koruyabilirler. Ambalajı açılmış ürünleri ise buzdolabında 3 gün boyunca muhafaza edebilirsiniz. 3 gün içerisinde tüketilmeyecekse hava alması engellenerek dondurularak saklanabilir.

Detay

( ) Sepetinize Eklendi