DSACategoryId/20000000000005/20000000000126/20000000001111/20000000010350

Anadolu Lezzetleri Hurmalı Mardin Çöreği 200 G

Marka: Anadolu Lezzetleri
19,90 TL
Sepetinize EklendiSepetiniz Güncellendi
İşlem Başarısız. Lütfen tekrar deneyiniz.
Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım?

  • Ürün Açıklaması
  • Önerileriniz

Anadolu Lezzetleri Hurmalı Mardin Çöreği 200 G

Oldukça eski bir hikayesi olan ve uzun yıllardır Anadolu'nun benzersiz ve vazgeçilmez lezzetlerinden biri haline gelen Hurmalı Mardin Çöreği, günün her saatinde tüketilebilecek ve özellikle süt veya çay ile mükemmel bir ikili oluşturacak bir çörektir. Kiliçe ya da Ekliçe isimleri ile de anılan Anadolu Lezzetleri Hurmalı Mardin Çöreği; hurma, badem ve çeşitli baharatlardan yapılır. Hurmalı Mardin Çöreği; tarçın, anason, rezene, karanfil, zencefil, mahlep gibi çeşitli baharatlar ile hurma ve badem içeren karışımın şekil verilip tepsiye dizilmesi ve pişirilmesi ile geleneksel yöntemlerle üretiliyor.

Anadolu'nun kadim lezzetlerinden biri olan Hurmalı Mardin Çöreği'ne kültürel bir anlam da yüklenmiştir. Çiftlerin nişan törenlerinde bu çöreği ortadan ikiye bölerek hayatı paylaşmak için birbirine söz vermesinin; aileyi, sevgiyi ortaya çıkaran bir özellik taşıdığına inanılıyor.

Net Miktar (g/ml)
200

Menşei
TÜRKİYE

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
TAFE GIDA MAD.SAN.VE TİC.A.Ş.

Ürün Bilgilerini Kullanma Hakkında
İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından Migros Ticaret A.Ş.’ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

( ) Sepetinize Eklendi